Oświadczenie dot. I Marszu Świętego Huberta oraz artykułów publikowanych przez WP.PL i GAZETA.PL

Oświadczenie dot. I Marszu Świętego Huberta oraz artykułów publikowanych przez WP.PL i GAZETA.PL

Jako Ekologiczne Forum Młodzieży chcemy oświadczyć, że artykuł opublikowany przez portal internetowy Wirtualna Polska pt.: „Z Rydzykiem i Szyszko na czelne. Wielki marsz niezadowolonych z rządu PiS” zawiera kłamstwa, dodatkowo w swej treści wydając krzywdzącą opinię o nas – młodych i zaangażowanych osobach oraz pomawiając o nieuzasadnione czyny Ojca Tadeusza Rydzyka oraz prof. Jana Szyszkę. Organizatorem Marszu jest Fundacja Ekologiczne Forum Młodzieży, a nie jak fałszywie podają niektóre media prof. Jan Szyszko i o. Tadeusz Rydzyk. Skąd taka narracja?

Oświadczamy, że Marsz nie jest skierowany przeciwko komukolwiek, włączając w to polski Rząd oraz partie polityczne. Uważamy, że szacunek należy się każdemu człowiekowi, a przede wszystkim posłom i senatorom wybranym przez Naród.

Myślą przewodnią organizacji I Marszu świętego Huberta są obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jako młodzi ludzie wraz z myśliwymi, leśnikami, rolnikami, hodowcami i producentami zwierząt futerkowych i wszystkimi, którym zależy na Polsce, chcemy uczcić i podziękować za dar wolności w stulecie jej odzyskania.

Nurtuje nas tylko jedno pytanie: komu zależy na tym aby skłócać społeczeństwo – obywateli, aby kłamać, niszczyć patriotyzm szczególnie w sercach młodych ludzi? Takie odczucie do nas dotarło po przeczytaniu artykułu w portalach wirtualnapolska.pl („Z Rydzykiem i Szyszko na czelne. Wielki marsz niezadowolonych z rządu PiS”) i gazeta.pl („Klub niezadowolonych” idzie na starcie z Kaczyńskim. Wśród nich Szyszko, o. Rydzyk i kuzyn prezesa). Tak! Jesteśmy niezadowoleni, ale wyłącznie z powodu wymyślonych oskarżeń zawierających jedynie kłamstwa i oszczerstwa.

Serdecznie Państwa pozdrawiamy i zapraszamy na wspólny I Marsz św. Huberta
w 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Z poważaniem
Zarząd Ekologicznego Forum Młodzieży

Do pobrania: Wersja PDF oświadczenia