Sprawę Puszczy Białowieskiej bierzemy w swoje ręce – sadzimy drzewa!

Sprawę Puszczy Białowieskiej bierzemy w swoje ręce – sadzimy drzewa!

1 maja 2018 w Puszczy Białowieskiej (Nadleśnictwo Hajnówka) o godz. 11:00 z inicjatywy Fundacji Ekologiczne Forum Młodzieży wraz z miejscową ludnością rozpoczęto odnawianie siedlisk zniszczonych przez gradację kornika drukarza. Młodzież z mieszkańcami Puszczy Białowieskiej posadzili ponad 2000 drzew.

„Jako młodzi Polacy – ekolodzy czujemy się odpowiedzialni za to wielkie dziedzictwo przyrodnicze jakim jest Puszcza Białowieska. Swoją postawą chcemy odnowić, to co zostało zniszczone, siedliska i gatunki, a zarazem chcemy wesprzeć miejscową ludność w tej trosce o wspólny dom jakim jest Puszcza Białowieska” – mówi Michał – 19 lat, wolontariusz Ekologicznego Forum Młodzieży.

„Tak jak pseudoekolodzy – ekoterroryści mieli prawo niszczyć Puszczę Białowieską, tak my mamy prawo ją odnowić, sadząc nowe drzewa, które posłużą przyszłym pokoleniom” – Ania – 22 lata, wolontariuszka.

Pan Kazimierz – lat 61, mieszkaniec Hajnówki – „Dziś nasze serce się raduje, kiedy możemy posadzić nowe drzewa, które zastąpią hektary martwego lasu. Nie spodziewałem się, że dożyję tej chwili”.

Miejscowa ludność wraz z młodzieżą wzięli sprawy w swoje ręce, tak jak nasi ojcowie i dziadowie od wieków sadzili lasy w Puszczy Białowieskiej, tak my czując się odpowiedzialni za przyszłość puszczy, dlatego zaczęliśmy sadzić drzewa.

Zarząd Fundacji Ekologiczne Forum Młodzieży