Sprzeciw wobec projektu zmiany Ustawy o Lasach oraz powołania spółki Polskie Domy Drewniane

Sprzeciw wobec projektu zmiany Ustawy o Lasach oraz powołania spółki Polskie Domy Drewniane

Jako Fundacja Ekologiczne Forum Młodzieży zrzeszająca ludzi z całej Polski zgłaszamy stanowczy sprzeciw wobec zmianie Ustawy o Lasach oraz wobec powołania spółki Polskie Domy Drewniane.

Budowanie domów drewnianych to wspaniały pomysł, jesteśmy
jak najbardziej za drewnianymi domami, ale żadnych spółek w Lasach Państwowych. Chyba każdy z Nas zna takie przysłowie: „mówiły jaskółki…” prawda?

W 2015 roku – z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz zrównoważonego Rozwoju zebraliśmy ponad 3,5 mln podpisów przeciwko zmianie Ustawy o Lasach. Proszę państwa to jest ponad 3,5 mln podpisów Polaków, którym zależy na dobru Lasów Państwowych, którzy nie chcą destabilizacji Lasów Państwowych. I teraz co, oszukacie Szanowni Posłowie społeczeństwo?

Ja jako młoda osoba głosowałam na Prawo i Sprawiedliwość i obiecane było, że Lasy Państwowe zostaną nietknięte. A teraz widać, że tylko na obietnicach się kończy. Niestety. Lasy Państwowe to nie jest studnia bez dna, jeżeli chodzi o fundusze, przychodzi taki okres, gdzie Lasy Państwowe będą musiały przeznaczyć bardzo duże fundusze na ochronę, odnowienia, a do tego dołożyć dodatkowe wydatki i można się domyślać co może się stać.

Panie Ministrze – jest Pan matematykiem i doskonale Pan wie jak kończy firma, która jest nierentowna. Nierentowność = sprzedaż.

Lasy Państwowe nie są od budowania domów. Lasy Państwowe dbają o las, chronią środowisko.

Młodzież z całej Polski obecnie zbiera podpisy przeciwko temu projektowi zmianie Ustawy o Lasach. Lasy są naszym dobrem narodowym i nie pozwolimy ich zniszczyć.

Dzisiaj Szanowni Posłowie dajemy Państwu żółta kartkę, ostrzegawczą, następna, jeżeli przegłosujecie projekt zmian Ustawy o Lasach, będzie czerwona od społeczeństwa podczas przyszłych wyborów.


Zarząd Ekologicznego
Forum Młodzieży

Do pobrania: wersja PDF